Recent Changes

Wednesday, October 18

 1. page Okninski, Jan edited ... Ciekawie i przystępnie prowadzony wykład. Mimo, że nie jestem orłem, to raczej wszystko rozumi…
  ...
  Ciekawie i przystępnie prowadzony wykład. Mimo, że nie jestem orłem, to raczej wszystko rozumiałem a orły chyba też się nie nudziły, bo na wykładzie było sporo osób. Swoją specyficzną pozycją, którą przyjmuje podczas wykładu (biorąc się jedną ręką pod bok a w drugiej trzymając kredę) zasłużył sobie na przydomek "szermierza":) Kto był na jego wykładzie ten z pewnością zgodzi się z jego trafnością:) Generalnie polecam!
  Chyba najlepsze ćwiczenia z algebry. Przerabiał mnóstwo zadań, co przekładało się bezpośrednio na wyniki z kolokwiów/egzaminu. Dla niektórych mogłoby być zbyt szybko, ale z drugiej strony można było się sporo nauczyć.
  Moim zdaniem nie pójście do prof. Oknińskiego na algebrę, to błąd niewybaczalny. Bardzo dobrze prowadzony i wykład i ćwiczenia. Można bardzo wiele się nauczyć, a do tego to bardzo sympatyczny gość z dystansem do siebie. Potwierdzam "szermierza" :)
  Geometria z algebrą liniową I - ćwiczenia
  Zdecydowanie najlepsze ćwiczenia z galu. Wszystko tłumaczone dokładnie i z humorem. P. Okniński ma wspaniały dar opowiadania o każdym zagadnieniu związanym z algebrą w sposób kształtujący dobrą wyobraźnię i intuicję, czego na innych ćwiczeniach bardzo mi brakowało. Zależy mu na głębszym zrozumieniu problemu, niż tylko nauczeniu jak robić zadania do kolokwium.
  (view changes)
 2. page Pol, Roman edited ... Pan Pol to według mnie najlepszy wykladowca na wydziale. Jego wykład jest bardzo ciekawy, upor…
  ...
  Pan Pol to według mnie najlepszy wykladowca na wydziale. Jego wykład jest bardzo ciekawy, uporządkowany i zrozumiały. Wychodząc z niego czułam że dużo sie nauczyłam i ta wiedza jakos nie wylatywała (w kazdym razie niezbyt szybko). Egzamin zrobił obiektywnie patrząc raczej nie trudny (tyle tylko że była na nim też teoria, ale to po jego wykładach akurat pikuś). Do tego jeszcze pan Pol jest bardzo sympatyczny, zawsze sie usmiecha i robi duzo konsultacji kiedy sa potrzebne. Jako ćwiczeniowiec też ok. A jeszcze co do wykładu, ma on tylko jeden minus... potem wyklady z dowolnym innym wykladowcą sa juz co najwyzej niezle.
  zgadzam sie calkowicie z poprzednia opinia
  Będę chyba jedyną osobą, która ma odmienne zdanie, ale trudno. Po kilku ćwiczeniach w grupie p. Pola, przepisałem się do grupy... pani Pol. Moim zdaniem szliśmy z materiałem zdecydowanie za wolno, czasami kilka razy tłumacząc jedną rzecz, póki ostatni osoba nie zrozumie. Wykład też moim zdaniem nie był wybitny, chociaż nie mogę powiedzieć, że był zły. Nie wiem czemu, ale ten człowiek mi po prostu nie odpowiada.
  Topologia I*
  Wykład prowadzony doskonale - starannie i w dobrym tempie. Na ćwiczeniach daje trochę mało możliwości samodzielnego rozwiązywania zadań, zwłaszcza, jeśli podchodzi się do tablicy - należy samodzielnie rozwiązywać trochę zadań, żeby dobrze zapoznać się z tematami. Poza tym świetnie tłumaczy i pozwala zrozumieć istotę rzeczy. Naprawdę polecam.
  (view changes)
 3. page Pol, Elżbieta edited ... Geometria z algebrą liniową II - ćwiczenia [2015/2016] Pani Pol jest niezwykle uprzejmą kobie…
  ...
  Geometria z algebrą liniową II - ćwiczenia
  [2015/2016] Pani Pol jest niezwykle uprzejmą kobietą, która tłumaczy jak robić zadania bardzo dokładnie, krok po kroku, czasem do znudzenia. Chętnie odpowiada na pytania i organizuje dodatkowe konsultacje. Można potem bez problemów zaliczyć kolokwium czy egzamin, jednak jeśli komuś zależy na głębszym zrozumieniu problemu i wyrobieniu sobie dobrej wyobraźni do algebry... Odsyłam raczej do innych prowadzących.
  Zgadzam się z powyższą opinią. Pani Pol jest niezwykle sympatyczna i bardo dobrze tłumaczy. Nie daje jednak wielu ambitniejszych zadań. Jeśli ktoś szuka takowych, to rzeczywiście inna grupa będzie lepsza, a jak ktoś chce się po prostu dobrze nauczyć rozwiązywać zadania i to jeszcze w miłej atmosferze, to nie będzie lepszej
  Topologia I
  Jako osoba p. Pol jest po prostu wspaniała. Najbardziej życzliwy i miły wykładowca, jakiego można spotkać. Zrobi wszystko by jak najbardziej pomóc studentom. Choć nie znaczy to oczywiście, że nie wymaga dużo. Zasady zaliczenia zostały jasno przedstawione i się ich trzymano. Zadania na kolokwium i egzaminie takie jak powinny być, bez szaleństw, ale nie łatwe. Sam wykład prowadzony dobrze, choć bez fajerwerków. Ocena bardzo, bardzo pozytywna!
  Najbardziej sympatyczna osoba na całym MIMie. Zawsze Ci pomoże i nigdy nie poczujesz, że jesteś głupszy. Bardzo dobrze przygotowuje do kolokwium i egzaminu - wszystko jasno tłumaczy, a także robi konsultacje przed, żeby wszystko sobie powtórzyć i mieć na świeżo. Zdecydowanie polecam.
  (view changes)

Friday, October 13

 1. page Szawiel, Stanisław edited ... Wstęp do informatyki (Pascal) *Bardzo sympatyczny człowiek. Nie trudno zauważyć, że uczenie P…
  ...
  Wstęp do informatyki (Pascal)
  *Bardzo sympatyczny człowiek. Nie trudno zauważyć, że uczenie Pascala to nie jego powołanie. O ile wymyślanie i tłumaczenie działania algorytmów wychodzi mu nieźle, o tyle zapis w Pascalu to była dla niego i słuchaczy droga przez mękę. Czasem zapominał jak coś się robi, można było spokojnie zasnąć, bo dopiero po 5 minutach pojawiała się na tablicy jedna linijka kodu. Jako osoba bardzo w porządku, łagodnie oceniał ćwiczenia zaliczeniowe i podpowiadał jak je poprawić. Sprawdzał listę obecności. Jednak sposób prowadzenia ćwiczeń nie umywa się do tego jak robi to prof. Zawadowski.
  GAL
  Ćwiczenia prowadzone rzetelnie, z dużą liczbą zróżnicowanych zadań. Ogólnie polecam, drugie kolokwium napisałem na 86% i chciałem się do niego nawet zapisać na GAL II, tylko że nie prowadził ćwiczeń. Zdarzały się oczywiście "mankamenty" w stylu, przez całe ćwiczenia robiliśmy jedno zadanie, którego absolutnie nikt nie rozumiał. Nie jest to też najsympatyczniejszy człowiek na MIMie (nigdy nie odpowiada na "dzień dobry"). Mimo to, polecam.

  (view changes)
 2. page Kuczma, Marcin edited ... Świetny ćwiczeniowiec. Wszystko bardzo dobrze tłumaczy. Zadania domowe trudne ale zarazem rozw…
  ...
  Świetny ćwiczeniowiec. Wszystko bardzo dobrze tłumaczy. Zadania domowe trudne ale zarazem rozwijające i pomagające bardzo dobrze zrozumieć materiał. No i na duży plus zadania z gwiazdką. Szczególnie polecam ambitniejszym.
  Tylko raz przyszedł do nas na wykład, by zastąpić kolegę i nareszcie można było zrozumieć wszystko! Zgodził się, żeby na jego ćwiczenia przychodził słuchacz nie będący studentem, by nauczyć się Analizy 2. Słuchacz był bardziej zainteresowany od studentów. Kim był słuchacz? Magistrem matematyki, który kilka lat wstecz niewiele się nauczył na wykładzie innego matematyka.
  Spędziłem 3 semestry u p. Kuczmy i uważam, że to jeden z najlepszych dydaktyków, z którymi miałem do czynienia w całej mojej edukacji. Na ćwiczeniach mnóstwo zadań i przykładów przygotowujących do kolokwium i egzaminu - na pewno nic cię nie zaskoczy. Czasami zdarza się także, że przerabia materiał dodatkowy, który był kiedyś w programie albo przyda się na innym przedmiocie, ale nigdy kosztem przygotowania do kolokwium. Na prace domowe trzeba często poświęcić kilka godzin, ale zdecydowanie warto je robić. Zawsze są też dokładnie omówione na następnych ćwiczeniach. Tak jak pisali poprzednicy, potrafi być niemiły dla ludzi, którzy "nie ogarniają", ale zdecydowanie warto znieść tych kilka niemiłych słów i być w tej grupie. I zawsze na początku zajęć przypomina najpotrzebniejsze definicje i twierdzenia.
  (view changes)

Thursday, September 28

 1. page Czerwiński, Wojciech edited ... x--Języki, automaty i obliczeniaJęzyki, automaty i obliczenia [2016/2017] Wykład prowadzony b…
  ...
  x--Języki, automaty i obliczeniaJęzyki, automaty i obliczenia
  [2016/2017] Wykład prowadzony bardzo zrozumiale, chociaż pod koniec jest więcej opowiadania bajek niż formalnych dowodów. Kolokwium było bardzo trudne (4 ciekawe zadania na 1,5h to jednak przesada), egzamin też nie najłatwiejszy, szczególnie na teorii łatwo się naciąć (są ujemne punkty za złe odpowiedzi). Mimo progu zaliczenia 33% około połowa roku oblała 1 termin.
  [2016/2017] Bardzo dobre ćwiczenia. Po każdym zadaniu pan Czerwiński pytał, kto zrozumiał i ewentualnie wyjaśniał wszystkie niejasności. Jednocześnie nie brakowało trudniejszych zadań, więc ambitniejsze osoby też się nie nudziły.
  [2016/2017] Na wykładzie nie wszystkie twierdzenia były dowodzone w sposób bardzo ścisły (czasami był podawany tylko szkic dowodu, ale wystarczający do jego odtworzenia). Dzięki temu więcej czasu było poświęcone na wyjaśnieniu intuicji stojących za danymi faktami, co bardzo pomagało w ich lepszym zrozumieniu.

  Złożoność obliczeniowa
  Dobry. Dobrze tłumaczy, powtórzy rozwiązanie kolejny raz jeśli trzeba, rozsądne tempo ćwiczeń.
  (view changes)

Wednesday, September 27

 1. msg nowe osoby message posted nowe osoby W https://mimuw.wikispaces.com/zasady jest opisane, jak to zrobić. Tylko zamiast tworzenia lin…
  nowe osoby
  W https://mimuw.wikispaces.com/zasady jest opisane, jak to zrobić.
  Tylko zamiast tworzenia linka w nawigacji, wstaw go na stronie głównej (czyli tej stronie) pod 'Strony już gotowe do przeniesienia do bocznego paska nawigacji:' - przynajmniej ja nie potrafię edytować nawigacji i twierdzę, że do tego są potrzebne uprawnienia Organizatora.
  Czy ktoś może to potwierdzić?
  7:39 am
 2. page zasady edited ... Zakładanie nowych stron Jeśli chcesz opisać zajęcia ćwiczeniowca, którego jeszcze nie ma w na…
  ...
  Zakładanie nowych stron
  Jeśli chcesz opisać zajęcia ćwiczeniowca, którego jeszcze nie ma w nawigacji (po lewej) to:
  ...
  nową stronę (New Page,(plus przy 'Pages and Files', lewy górny róg)róg).
  Nazwij ją: 'Nazwisko, Imie' (bez spacji na końcu!!! i bez polskich liter).
  ...
  navigation) (porządek alfabetyczny!)alfabetyczny!).
  Na początku strony wpisz -toc- żeby się wyświetliło Table Of Contents (bez myślników!!!)wstaw spis treści ('Embed Widget' -> 'Spis treści', pasek edytora).
  Podaj jakie zajęcia opisujesz (Heading 3), w kolejnej linii (lista punktowa) wpisz swoją opinię.
  (view changes)
  7:30 am
 3. page Durnoga, Konrad edited ... (2013L) Prowadzenie labów jak najbardziej na plus. Przekazywał to, co w ramach przedmiotu jest…
  ...
  (2013L) Prowadzenie labów jak najbardziej na plus. Przekazywał to, co w ramach przedmiotu jest wymagane, a dodatkowo pokazywał też bardziej użyteczne rzeczy. Po prawie każdych zajęciach pojawiało się zadanie za kilka punktów (razem było do zebrania 9), przez co łatwo było dostać maxa z labów. W razie problemów, zawsze pomógł. Do każdego rozwiązania przesyłał spory feedback, a oceniał raczej liberalnie. Bardzo sympatyczny i kompetentny prowadzący.
  [2017] Jeden z lepszych prowadzących na wydziale. Nie skupia się tylko na nudnych rzeczach jak większość prowadzących ale zawsze stara się przekazać coś co faktycznie może się przydać w przyszłości. Bardzo student-firendly, zawsze można liczyć na pomoc.
  [2017] Zajęcia prowadzone przez Pana Konrada są zawsze ciekawe, można się dużo nauczyć, polecam.
  (view changes)

Tuesday, September 26

 1. msg nowe osoby message posted nowe osoby Większość moich prowadzących z zeszłego semestru to nowe osoby, nie mające jeszcze stronek na wiki.…
  nowe osoby
  Większość moich prowadzących z zeszłego semestru to nowe osoby, nie mające jeszcze stronek na wiki. Trochę nie czaję jak założyć nową stronkę dla każdego/każdej z nich. Ktoś pomoże?
  1:01 pm

More