Recent Changes

Monday, July 10

 1. page Szczechla, Witold edited ... Uwagi ogólne Kolorowa kreda :). Dwa malutkie pieski. Osiągnięcia sportowe w jeździe na rowerz…
  ...
  Uwagi ogólne
  Kolorowa kreda :). Dwa malutkie pieski. Osiągnięcia sportowe w jeździe na rowerze. [ciekawe, bo ja słyszałem o sportach wodnych] Najlepszy student swojego czasu, a nawet i więcej niż swojego czasu bo np. zrobił zadanie którego nikt przez kilkanaście następnych lat nie zrobił, ale można próbować:). Stwierdzony eksperymentalnie lekki światłowstręt. Notatki wielką trzecionką w 7 kolorach tęczy. Dla normalnych i dobrych studentów za mocny zawodnik z analizy, polecam prawdziwym twardzielom. Jak chodzi w słuchawkach to zwykle słucha muzyki klasycznej.
  Nie umie używać u-maila, w listach z wynikami kolosow zawsze jest po prostu wklepane z palca kilkadziesiat adresow :) [żartujesz, używał, chociaż rzadko]
  Raz przyszedł w środku zimy w koszuli typu "bermudy" (palmy, słońca, chmury, plaża, ten temat), cały spocony, ok 50 minut spoźnienia (wykład na 8.30). Uzasadnił to tym, że tramwaj zmienił mu trasę. Pomimo ujemnej temperatury kazał otworzyć wszystkie okno, było mu ciepło, wszak ubrany był tak, jakby był na Hawajach./*To ciekawe, bo z tego co widzę to zawsze rowerem jeździ...*/ [nie tylko, zdarza mu się też korzystać z tramwaju, z czym wiąże się też pewna anegdota, ale to nie tutaj]
  Analiza Matematyczna I
  ...
  Dla kogoś, kto do analizy zamiłowania większego nie ma, zajęcia prowadzone przez dr Szczechlę były porażką. Skakaliśmy po dość ciężkich tematach i po kilku zajęciach zrozumiałem, że dr Szczechla nie zamierza nam pokazać nawet jak się sprawdza różniczkowalność funkcji wielu zmiennych... Dlatego chodziłem równocześnie na zajęcia z dr Szumańską. Do teraz nie wiem o co chodziło z iloczynami kartezjańskimi torusów. Pewnie tego typu rzeczy miały być ciekawe i rozwijające ale warto by też się w międzyczasie nauczyć analizy II.1... Podsumowując: zajęcia bardzo ambitne, niewiele z tego mi się przydało kiedykolwiek, głównie strata czasu. Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że pan Szczechla dość luźno podchodził do terminów zajęć... dzięki czemu można było na przerwie przed zajęciami spokojnie gdzieś sobie pójść, choćby na obiad.
  Analiza matematyczna II*
  ...
  mu się udawało,udawało ale często
  ...
  proste jest...". Ciągłe
  Ciągłe
  improwizowanie sprawiało,
  (po drugim semestrze AM II*) Tempo tak samo wolne jak wcześniej, Szczechla ledwo się wyrobił z obowiązkowy materiałem i nie zrobił nic ponadprogramowego. Całe szczeście, że na ćwiczeniach u Borodzika można było wszystkiego się nauczyć.
  Duże ograniczenie standardowych tematów, duży rozrzut tematyki. Jeśli nikt się nie garnie do dyskusji, to powstaje ogólny marazm i nic się nie dzieje. Ale jeśli są chociaż 2 osoby angażujące się w zajęcia (i rozumiejące co nieco), można napraaawdę dużo ciekawych rzeczy się nauczyć. Takiej prawdziwej matematyki. Oczywiście do egzaminu trzeba się uczyć samemu...
  (view changes)

Sunday, July 9

 1. page Szawiel, Stanisław edited Analiza Matematyczna Ćwiczenia prowadzone w sposób moim zdaniem słaby. Cała aktywność na zajęci…

  Analiza Matematyczna
  Ćwiczenia prowadzone w sposób moim zdaniem słaby. Cała aktywność na zajęciach to efekt pracy 2-3 osób.Nie robił kartkówek.Czasem trafiliśmy na zadanie ambitniejsze które robiliśmy przez dwa zajęcia i później je zostawialiśmy. Jeżeli padła błędna propozycja zadania to odpowiedzią były słowa "To nie wyjdzie" , "No tak się nie da" z ironicznym uśmiechem. W drugim semestrze z grupy początkowej nikogo nie było. Zdecydowanie nie polecam.

  Analiza Matematyczna dla Inf
  Jedyne porządne ćwiczenia z analizy dla osób, dla których nie wszystko w analizie jest "oczywiste" i widoczne na pierwszy rzut oka. Szawiel męczy teorię i czepia się szczegółów, ale zadań robi się całkiem sporo i zróżnicowanych. To były moje najciekawsze ćwiczenia w drugim semestrze. Dzięki niemu udało mi się zdać AM2 na 4 u Mostowskiego w pierwszym terminie, mimo że z AM1 miałem poprawkę będąc jeszcze u innego ćwiczeniowca.
  (view changes)
 2. page Bobieński, Marcin edited ... Niezwykle sympatyczny przypadek. I Litościwy dla studentów, licząc im każde pół plusa. Jego po…
  ...
  Niezwykle sympatyczny przypadek. I Litościwy dla studentów, licząc im każde pół plusa. Jego poczuciu humoru dorównuje tylko poczucie humoru jego studentów.
  Parzy dobrą kawę pośrednio pomagającą w zdaniu egzaminu ustnego, który jest nietrudny ale lepiej wszystko umieć.
  Wykłady istotnie szybkie, ale prowadzone dokładnie i rzetelnie(chaotyczność nadal jest spotyka).Swoją analityczną szermierką wprawia w zaskoczenie a jego genialne teksty "No,to kończy sprawę",Zmęczymy to do ostatniego epsilona", "Będą to państwo jak mówi mój kolega pamiętać do pierwszego wylewu" dodają swojego uroku temu przedmiotu. Zdecydowanie polecam student 2016/2017.
  Analiza matematyczna I.2*
  Świetne ćwiczenia; prowadzący sympatyczny, pełen pasji, ćwiczenia prowadzone w dobrym tempie a jednocześnie wszystko, co trzeba, jest wytłumaczone.
  (view changes)
 3. page Strojnowski, Andrzej edited ... Okropne wykłady, duże tempo, treść niejasna, a do tego ta wszechogarniająca senność ogarniając…
  ...
  Okropne wykłady, duże tempo, treść niejasna, a do tego ta wszechogarniająca senność ogarniająca słuchaczy jak tylko pan Strojnowski zacznie mówić... Nie wiem, może to specyfika przedmiotu, ale raczej odradzam.
  Podczas ćwiczeń w sumie zawsze nie wiedziałam o co chodzi:( ale notowałam i jak się do tego wracało to już wydawało się prostsze. Jednak często były dziwne i ambitne zadania, których nikt nie umiał zrobić i przez co prawie całe ćwiczenia mijały.
  Jest to bardzo miła osoba, zawsze można dogadać się(przepraszam za nieformalne określenie) jeśli chodzi o spóźnioną pracę domową,terminy konsultacji, czy błąd znaleziony podczas kolokwium.Punkty za ćwiczenia rozdaje raczej hojnie. Aczkolwiek, patrz powyżej.
  (view changes)
 4. page Marciszewski, Witold edited ... Polecam, ćwiczenia bezstresowe, sporo zadań na poziome kolokwialnym, czasem coś trudniejszego.…
  ...
  Polecam, ćwiczenia bezstresowe, sporo zadań na poziome kolokwialnym, czasem coś trudniejszego. Minusem, tak jak napisał poprzednik było sprawdzanie zadań domowych które trwało czasem ponad połowę ćwiczeń. Kartkówki mniej więcej raz na dwa tygodnie (proste).
  Nie polecam ambitnym osobom. Profesor potrafi spędzić całe zajęcia powtarzając jeden typ zadań na rożne sposoby, co sprawia, że zasypia się po pierwszym - a szkoda, bo czasami ma faktycznie interesujące intuicje. Giną jednak pod nawałem formalizmu i powtarzania rzeczy już przerobionych. Za duży minus uważam nie branie do tablicy (prof większość zadań rozwiązuje sam) - za wyjątkiem omawiania prac domowtych, co często przeciąga się niemiłosiernie. Na plus - zawsze na poziomie, nie spóźniał się, do każdego podchodził z szacunkiem niezaleznie od poziomu wiedzy.
  Genialny! Miałem przyjemność uczęszczać do grupy profesora Marciszewskiego w obecnym 2016/2017 semestrze letnim posiadał umiejętność wyciągania najistotniejszych zagadnień z wykładu, tłumaczył je w sposób zrozumiały dla wszystkich.Są dwa rodzaje prac domowych pisemne/zwykłe i ustne/do samodzielnego poćwiczenia. Sprawdzanie prac domowych ustnych przebiega sprawnie każdy zgłasza jakie zadanie zrobił i skupialiśmy uwagę na tych trudniejszych, omawianie pisemnych trwa krótko. Kartkówki podzielone były na dwa typy praktyczny czyli jakieś zadanie do policzenia,związane z materiałem przerobionym z zajęć i teoretyczne, które było związane z treścią wykładu. Ich omawianie również jest szybkie niestety kolokwiów nieco dłuższe, ale tak chyba musi być. Jeżeli coś mu wypadnie w terminie konsultacji to stara się to nadrobić. Zdecydowanie polecam.
  Analiza matematyczna I - wykład
  Jako wykładowca jest świetny - zawsze dobrze przygotowany, przedstawia materiał spójnie, zrozumiale i nawet całkiem ciekawie. Chętnie odpowiada na pytania i tłumaczy wszelkie wątpliwości. Zdecydowanie polecam!
  (view changes)
 5. page Kalamajska, Agnieszka edited ... Analiza matematyczna - wykłady Pani Kałamajska prowadzi wykłady bardzo źle. Gna z materiałem …
  ...
  Analiza matematyczna - wykłady
  Pani Kałamajska prowadzi wykłady bardzo źle. Gna z materiałem tak, że człowiek zamiast myśleć o wykładzie śpieszy się z przepisywaniem z tablicy. Zrozumieć można nie wiele. Do tego pani Kałamajskiej brakuje elementarnej wiedzy z zakresu języka polskiego. Wiadomo, literówka może sie trafić. Ale nie na co drugim wykładzie i nie w stulu "konstrókcja". Egzamin u niej nie był, raczej prosty dla osób, które się rzetelnie uczyły. Nie robiła żadnych chamskich niespodzianek.
  W bieżącym roku miałem wykłady z analizy I.1 i I.2 z prof. Kałamajską. Chaotyczność występowała sporadycznie, wykład prowadzony z sensem choć moim zdaniem bez polotu. Zawsze istniała możliwość dopytania się, chodzenia na konsultacje czy uzyskanie szybkiej odpowiedzi na maila.Tempo wydawało mi się umiarkowane. Pani Kałamajska zadaje pytania czy wszyscy rozumieją i w razie potrzeby powtarza zagadnienie raz lub po dwa razy.
  Funkcje Analityczne
  Cwiczenia z FA z pania Agnieszka oceniam pozytywnie. Stosuje schemat opisany powyzej: prace domowe, 60% na zaliczenie, koneserskie za podwojne punkty, trudnosc zadan bardzo zroznicowana, 2 kolokwia - nie takie znow latwe, a ponadto dosc malo czasu. Tlumaczy zrozumiale, zadania sa z podrecznikow (Krzyz, Leja), wiec sa dobre i mozna szukac tam odpowiedzi i wskazowek. Na cwiczeniach nie traci sie czasu.
  (view changes)

Wednesday, July 5

 1. page Czerwiński, Wojciech edited ... Matematyka dyskretna [2010/2011] Świetne ćwiczenia. Dobry dobór zadań. Ulubiony ćwiczeniowiec…
  ...
  Matematyka dyskretna
  [2010/2011] Świetne ćwiczenia. Dobry dobór zadań. Ulubiony ćwiczeniowiec. Jako słabszy uczeń jestem bardzo zadowolony, nie wiem jak z punktu widzenia lepszych zawodników.
  x--Języki, automaty i obliczeniaJęzyki, automaty i obliczenia
  [2016/2017] Wykład prowadzony bardzo zrozumiale, chociaż pod koniec jest więcej opowiadania bajek niż formalnych dowodów. Kolokwium było bardzo trudne (4 ciekawe zadania na 1,5h to jednak przesada), egzamin też nie najłatwiejszy, szczególnie na teorii łatwo się naciąć (są ujemne punkty za złe odpowiedzi). Mimo progu zaliczenia 33% około połowa roku oblała 1 termin.

  (view changes)
  9:13 am

Wednesday, June 28

 1. page Brach, Paweł edited ... Języki i narzędzia programowania (C#) Zajęcia prowadzone bez rewelacji -- każdy wykład pokazy…
  ...
  Języki i narzędzia programowania (C#)
  Zajęcia prowadzone bez rewelacji -- każdy wykład pokazywał kolejne ficzery języka C# i platformy .NET; nie było ani słowa o tym jak C# działa "od podszewki". Jako zaliczenie mieliśmy do napisania prostą grę w C# (Backgammon), co na szczęście nie zajęło dużo czasu, ale nie pozwoliło też dogłębnie poznać języka.
  [2016/2017] W tym roku każdy sam wybierał sobie projekt zaliczeniowy, więc samemu można było zdecydować czy chce się projekt rozwijający naszą widzę o platformie .NET czy też szybki i łatwy projekt. Obie ścieżki kończą się uzyskaniem 5 z przedmiotu o ile odda się projekt w terminie.
  (view changes)
  2:47 pm
 2. page Walen, Tomasz edited ... Jest bardzo dobrym prowadzącym. Zajęcia nie ciągną się u niego jak u Adasia Malinowskiego. Poz…
  ...
  Jest bardzo dobrym prowadzącym. Zajęcia nie ciągną się u niego jak u Adasia Malinowskiego. Poza tym dość dobrze tłumaczy, ale nie na tyle wolno, aby zasnąć. Poza tym na jego stronie są wspaniałe notatki. Jest jedynym prowadzącym ćwiczenia, któremu się chce je przygotowywać i chwała mu za to.
  Ćwiczenia były ok. Pan Waleń bardzo dobrze wyjaśnia temat, i wyrabia umiejętność konstruowania poprawnych algorytmów. Zjęcia było o 8.30 a mimo to atmosfera nie była senna ;)
  [2016/2017] Polecam. Ćwiczenia: p. Waleń stawia na pisanie dosyć dokładnych pseudokodów a nie na opowiadanie bajek na zajęciach. Bardzo pomaga to w ogarnięciu na czym polegało rozwiązanie problemu. Pomysły z ćwiczeń są dobrą bazą do rozwiązywania zadań na kolokwiach i egzaminie. Świetne są też notatki na stronie, polecam czytać nawet jeśli nie chodzi się do p. Walenia na zajęcia. Szczególnie polecam wybrać się na konsultacje przed egzaminem, sporo dają.
  Laby: jeśli sam nie wymyśliłeś rozwiązania zadnia to laboratoria z p. Waleniem są świetnym miejscem do tego, aby nie tylko zobaczyć wzorcowe rozwiązanie ale także zrozumieć zasadę jego działania. Dodatkowo pseudokod z zajęć jest na tyle dokładny, że nie potrzeba wiele pracy aby stał się poprawnym kodem w C++.

  Algorytmika
  U tego Pana na ćwiczeniach zawsze są tłumy (podobnie jak u Malinowskiego). To o czymś świadczy :-)
  (view changes)
  2:32 pm
 3. page Wegrzynowicz, Patrycja edited ... Języki i narzędzia programowania I Zadania sprawdzane długo, ale kod oceniany łagodnie. Nie m…
  ...
  Języki i narzędzia programowania I
  Zadania sprawdzane długo, ale kod oceniany łagodnie. Nie ma problemu, żeby poprosić o pomoc jeśli ma się problem z zadaniem, wskazówkę. Jak dla mnie polecam.
  [2016/2017] Polecam. W kodzie punkty obcinane są tylko za na prawdę rażące błędy. P. Węgrzynowicz stara się zawsze pokrótce opowiedzieć, jakich mechanizmów C++ będzie trzeba użyć w zadaniu zaliczeniowym a następnie odpowiada na pytania studentów. Można się na prawdę wiele dowiedzieć. Oceny z testów automatycznych są wstawiane dosyć szybko ale na ocenę kodu źródłowego trzeba troszeczkę poczekać.
  Inżynieria oprogramowania
  [2016/2017] Polecam laboratoria. Dzięki dosyć liberalnemu systemowi oceniania (dodatkowe punkty jeśli zespół zdecyduje się oddać więcej niż 2 iteracje) łatwo można mieć maksa z labów, nawet jeśli coś w naszym projekcie wyjdzie nie do końca tak jak tego chcieliśmy. Dosyć szczegółowo tłumaczy też, czego wymaga od dokumentów jakie mają być dołączone do projektu. Polecam się natomiast zastanowić czy chcecie wybierać projekt w Javie, ponieważ p. Węgrzynowicz ma duże doświadczenie z projektami w javowych technologiach i od razu zauważa wszystkie niedociągnięcią w kwestii jakości kodu, luk bezpieczeństwa i problemów z obiektowością.

  (view changes)
  2:16 pm

More