Analiza Matematyczna 1 (ćwiczenia)

  • Ćwiczeniowiec raczej dla ambitnych, więc wydaje mi się dobrym pomysłem, że w drugim semestrze wziął studentów "gwiazdkowych". Dla tych, którzy chcą tylko zaliczyć AM jak najmniejszym kosztem raczej nie polecam. Dla innych: zdecydowanie tak. Człowiek bardzo sympatyczny, nastawiony prostudencko i prowadzący ćwiczenia w ciekawy sposób. Gdy już nic nie rozumieliśmy, to omawiał zagadnienia z jakiśtam ciągów na skaczących żabach ;)
  • AM II.1, rzeczywiscie cwiczenia b. sympatyczne. Jedna rzecz natomiast mi sie nie podobala. Prof. Wojtaszczyk za duzo macha rekami (wrecz jak wiatrak - slowa cwiczeniowca ;)). Na tablicy zostaja glownie rachunki. Wszystkie najwazniejsze rzeczy sa ''jedynie'' powiedziane. Ponadto od czasu do czasu widać braki w przygotowaniu, ale nie jest to duzy problem.
  • Miałem okazję mieć cały tok ćwiczeń z analizy AM I i AM II z Panem Wojtaszczykiem. Jest on bardzo sympatycznym człowiekiem i widać, że zna się na tym, o czym mówi. Bardzo rygorystyczny jeśli chodzi o obecności (5 nieobecności max) i prace domowe, wszystko sprawdza i zbiera i wymaga, by nieobecności były odrabiane (polega to na zaprezentowaniu materiału z ćwiczeń przed nim i rozwiązaniu zadań z ćwiczeń) w czasie konsultacji (choć jest cały dzień na wydziale zazwyczaj, więc można wpaść do niego o prawie każdej porze). Więc nie dla ludzi, co luźno podchodzą do obecności i prac domowych. Ogólnie dawał zadania dobrze przygotowujące do egzaminów i kolokwiów, gdyż ich poziom trudności stopniowo wzrastał jak brnęliśmy dalej z danym zagadnieniem (czyli zaczynał od czegoś prostego na początku, żeby ludzi oswoić z czymś, a potem robił coś trudniejszego). Trochę roztrzepany, bo czasem wymyślał zadania nierozwiązywalne znanymi nam metodami albo mylił się przy zadaniach, bo wymyślał je na bieżąco. Ogólnie polecam, bo to bardzo fajny ćwiczeniowiec.

Analiza Matematyczna 1* (ćwiczenia)

  • Kapitalna sprawa! Ćwiczenia bardzo dobrze prowadzone, zadania dobrze dobrane. Dobrze rozwiązana kwestia nieobecności (5 nieobecności na zajęciach, ale nie liczą się zwolnienia lekarskie), do tego zadania domowe (2 zadania na 1 tydzień). Ogólnie czuję się przygotowany do egzaminu.

Analiza funkcjonalna II

  • Wykład prowadzony szybko, żywiołowo, bardzo energicznie i interesująco. Prof. Wojtaszczyk jest bardzo sympatyczny, zajęcia mają dość wesołą atmosferę, zwłaszcza, gdy prowadzący wpadnie w potok wymowy przetykany gęsto charakterystycznymi powiedzonkami ("żremy żabę dalej", "Wysoki Sądzie", "langsam, aber sicher" itp.). Ćwiczenia w porządku, bardzo spontaniczne, często z wymyślanymi ad hoc zadaniami, choć były przez to czasami mało konkretne (zwłaszcza, gdy próba improwizowania rozwiązania przeciągała się na pół zajęć...). Ogólnie zajęcia godne polecenia, choć sama AF II jako przedmiot jest nieco "rzemieślnicza".
  • Wykład i ćwiczenia bardzo ciekawe, prowadzone z werwą i zaangażowaniem. Prof. Wojtaszczyk od razu zauważył że ma mocną grupę i mimo to nie zaczął odjeżdżać w dziwne rzeczy tylko konsekwentnie realizował wyznaczony przez siebie program. Zaliczenie bardzo przyjemne, jak ktoś pracował cały semestr to nie było problemu z 4 lub 5. Ćwiczenia ciekawe, dobrze dobrane, choć często widać było braki w przygotowaniu.

Analiza funkcjonalna I*

  • Wykład prowadzony w odpowiednim (ani hardkorowym, ani ślimaczym) tempie i na odpowiednim poziomie szczegółowości, bardzo zrozumiały, bardzo uporządkowany. Świetny, chociaż tematyka przedmiotu ogranicza pole do popisu.