Algorytmy i Struktury Danych

 • Ja zniechęciłem się nieco po pierwszych ćwiczeniach, które trochę słabo wyszły, ale na szczęście na wyrost, bo kolejne prowadził już bardzo dobrze. Zdecydowanie polecam. Poza tym, to jeden z nielicznych prowadzących ćwiczenia z ASD, który bez pomyłek w numerach zadań odczytuje maile od Diksa. ;)
 • Jest bardzo dobrym prowadzącym. Zajęcia nie ciągną się u niego jak u Adasia Malinowskiego. Poza tym dość dobrze tłumaczy, ale nie na tyle wolno, aby zasnąć. Poza tym na jego stronie są wspaniałe notatki. Jest jedynym prowadzącym ćwiczenia, któremu się chce je przygotowywać i chwała mu za to.
 • Ćwiczenia były ok. Pan Waleń bardzo dobrze wyjaśnia temat, i wyrabia umiejętność konstruowania poprawnych algorytmów. Zjęcia było o 8.30 a mimo to atmosfera nie była senna ;)
 • [2016/2017] Polecam. Ćwiczenia: p. Waleń stawia na pisanie dosyć dokładnych pseudokodów a nie na opowiadanie bajek na zajęciach. Bardzo pomaga to w ogarnięciu na czym polegało rozwiązanie problemu. Pomysły z ćwiczeń są dobrą bazą do rozwiązywania zadań na kolokwiach i egzaminie. Świetne są też notatki na stronie, polecam czytać nawet jeśli nie chodzi się do p. Walenia na zajęcia. Szczególnie polecam wybrać się na konsultacje przed egzaminem, sporo dają.
  Laby: jeśli sam nie wymyśliłeś rozwiązania zadnia to laboratoria z p. Waleniem są świetnym miejscem do tego, aby nie tylko zobaczyć wzorcowe rozwiązanie ale także zrozumieć zasadę jego działania. Dodatkowo pseudokod z zajęć jest na tyle dokładny, że nie potrzeba wiele pracy aby stał się poprawnym kodem w C++.

Algorytmika

 • U tego Pana na ćwiczeniach zawsze są tłumy (podobnie jak u Malinowskiego). To o czymś świadczy :-)
 • Nie pamiętam, żeby były tłumy ani u Malinowskiego, ani u Walenia. Ale na stronie Walenia jest ukryty ciekawy skrypt do ćwiczeń...
 • Ja chodzilem do Urbanskiej i pare razy ucieklem do Walenia. Jesli chodzi o cwiczeniowcow z Algorytmiki to on jest najlepszy z Niewiarowska.

Programowanie obiektowe

 • Prawie nie zadaje prac domowych (mi też by się nie chciało), ale za to jest b. dobrze przygotowany do zajęć. Nie jest w plecy z materiałem. Na labach daje nawet interesujące zadania, które pokazują jakiś mechanizm, a nie wymagają lat klepania w klawiaturę. Na ćwiczeniach czasem robi skoki w boki - a to przyniesie jakieś zadanie z OIa, a to opowie o jakiejś strukturze danych, czy rozszerzy materiał o wyrażenia regularne - przyznam, że w kontekście miałkości materiału z (wykładu mógłby tak 4 razy krócej trwać) to bardzo miłe. Nie sprawdza obecności i w razie czego da się z nim dogadać.
 • Lab i ćwiczenia z PO bardzo dobrze prowadzone.
 • Miałem wrażenie, że Pan Waleń najchętniej na każdych ćwiczeniach prowadziłby zajęcia z Algorytmów. W mojej grupie było sporo osób mających doświadczenie w konkursach i olimpiadach, zapewne dlatego prowadzący uznał, że "fajniej" byłoby zrobić kilka zadań z OI. Na szczęście nie zaniedbał programu z PO. Zajęcia w porządku, aczkolwiek bez fajerwerków.

Bazy danych

 • Zajęcia w porządku, zawsze na początku trochę teorii, a potem zadania praktyczne o rosnącym stopniu trudności. Wszystkie materiały z zajęć są dostępne na stronie internetowej. Kolokwia robi chyba jedne z trudniejszych z tego przedmiotu, ale przynajmniej można się czegoś nauczyć (jest motywacja :D). Niestety przeciąga ich sprawdzanie do maksimum. Ogólnie polecam :)
 • W porządku. Kolokwium w tym roku (2014/2015) powiedział, że zrobi prostsze niż w latach poprzednich i takie zrobił. Podobno było mimo to trudniejsze niż w innych grupach (podobno, bo sam nie porównywałem), więc obniżył progi. Projektów nie narzucał - można było zaproponować coś samemu. Laby zaczynał od przedstawienia potrzebnej teorii, a potem zadania do tego - może nie bez przesady dużo, ale tyle ile zmieści się w te niecałe 1,5 h. Laby mogłyby mieć więcej wspólnego z egzaminem, ale nie wiem, czy to wina prowadzącego, czy po prostu te zajęcia tak mają.