Analiza matematyczna, geometria różniczkowa

  • Pan Strzelecki to bardzo dobry dydaktyk, jego tłumaczenia sa zazwyczaj bardzo klarowne - zazwyczaj zaczyna od intuicyjnego zrozumienia problemu, a potem stopniowo dochodzi do coraz bardziej abstrakcyjnych napisów. Widać ,że jest prawdziwym pasjonatem i ze zna sie na wielu dziedzinach matematyki. Potrafi zainteresowac studenta przedmiotem ktory prowadzi. Poziom zajec dostosowuje do poziomu grupy. Na analizie oznaczalo to mały przerobiony materiał, ale za to kazdy mial czas zeby go doglębnie zrozumiec, było kilka łatwych zadań i kilka dość pomysłowych. Na geometrii rozniczkowej juz nie było tak rozowo - był w grupie jeden madry chłopak i to głównie on sie produkował i wymieniał uwagi z panem S. Niewiele osób wiedziało co sie dzieje. Ale generalnie polecam.
  • Przynosi laptopa na ćwiczenia (oczywiście nie po to, żeby sobie pograć, tylko po to, żeby pokazać np. obrazki krzywych/powierzchni).
  • Po Ćwiczeniach z Geometrii Różniczkowej u J.Konarskiego, w następnym semestrze przyszło mi kontynuować zainteresowanie przedmiotem u p.Strzeleckiego (nie robił problemów z przyjęciem). I w zasadzie był to kompletnie inny przedmiot. P.Strzelecki nie jest geometrą różniczkowym, ale to Matematyk przez ogromne M, dla mnie wzór tego, czym powinien być Matematyk; człowiek, który umie zwrócić uwagę na naprawdę istotne szczegóły, a jednocześnie nauczyć tego, co trzeba, jednocześnie dając zadania i twierdzenia o śmiesznych nazwach (pierwsze moje zajęcia to m.in. tw.Blashkego - "każde jajko ma 4 rogi"). Kolokwia miały być 2, ale tydzień przed drugim zapytał "czy nie wolicie Państwo czegoś porobić na tych ćwiczeniach?" - w związku z tym, że zaliczyć ćwiczenia miały osoby, które nie niezaliczyły obu kolokwiów, to wszyscy zostali dopuszczeni do egzaminu.
  • A może ktoś Go pamięta z Telewizji Edukacyjnej, z lat 90'?
  • Wiedziałem, że znam skądyś tę twarz!
  • Genialny wykład z AM I i AM II. Wszystko dopowiada i tłumaczy na intuicję, ale nie zapomina o uściśleniu tego. Dowcipny, energiczny, zabawny. Z taką swoją charyzmą. Egzaminy i kolokwia ludzkie bardzo, do zdania spokojnie, jeśli się cokolwiek słuchało i robiło na ćwiczeniach.
  • Ciężko powiedzieć, że porządnie studiowało się na tym wydziale nie mając styczności z Panem Strzeleckim. Profesjonalista w każdym calu, prowadzi wykład w taki sposób, że marzę o tym żeby reszta była tak dobra choćby w połowie. Jeżeli kogoś lubi to świetnie, jest niesamowicie sympatyczny i grzeczny. Jeśli ktoś mu podpadnie to będzie mu wrzucał w taki sposób, że wszyscy wyjdą z uśmiechem na twarzy, łącznie z tym któremu wrzucał. Gratulacje za takie coś!
Dydaktyka 10/10, osobowość 10/10, charyzma 10/10 czyli najlepszy (albo jeden z 2-3 najlepszych) na wydziale

Równania różniczkowe cząstkowe I:

  • Świetny wykład, pan Strzelecki bardzo dobrze tłumaczy, obrazowo i z użyciem kolorowej kredy. Funkcje Greena rysuje na zielono;) Przerabia mnóstwo materiału. Połowa: teoria klasyczna, druga połowa: teoria "słaba". Egzamin można spokojnie zdać znając tylko pierwszą połowę (pan Strzelecki sam to przyznaje). Egzamin składa się z 2 części: pierwsza testowa 10 pytan z trzema podpunktami na TAK/NIE, a punkt sie dostaje za danie trzech prawidlowych odpowiedzi; druga czesc - zadaniowa, do rozwiazania trzy zadania z czterech, jedno wyroznione jako trudniejsze. Przykladowe testy publikuje, zawsze jest to cos podobnego, przerabiajac kilka mozna spokojnie to zdac. Czesc zadaniowa zwykle nie za trudna, nie za latwa. Progi - raczej wysokie. Jak sie chce 5 - trzeba odpowiadac ustnie. Cwiczenia u pana Strzeleckiego rowniez bardzo zrozumiale, bez tracenia czasu, przygotuja swobodnie do egzaminu. Nie robi kolokwium (inne grupy ćw - tak). RRC u pana Strzeleckiego to bardzo wartosciowe zajecia.
  • Wykład fantastyczny (intersujący, uporządkowany i po prostu dobrze sie go słucha), wstawałam na niego z przyjemnością (był o 8.30). Ćwiczenia to przede wszystkim doskonale dobrane zadania i klarowne wytłumaczenia, a także co mnie bardzo odpowiadało, brak wszelkich metod represyjnych typu kolokwia, kartkówki etc. Polecam egzamin ustny u pana Strzeleckiego - niestresujący i w miłej atmosferze.

Równania różniczkowe cząstkowe II: