Bazy Danych

  • Bardzo miły, sympatyczny, przyjemny Pan, zarówno wykłady i ćwiczenia są całkiem ciekawe i prowadzone w zrozumiały sposób, urozmaicone opowiastkami jak tu moża wyłudzić dużą kasę od prezesa firmy itp. Zaliczenie ćwiczeń nie stanowi żadnego problemu, egzamin również, uczyłem się może do niego z godzinkę, a zaliczyłem na 5 (moja jedyna 5 na studiach:D) Ogólnie bardzo polecam.

Bazy Danych oraz MNI I i II (Metodyka Nauczania Informatyki)

  • bardzo przyjemny wykładowca i ćwiczeniowiec, który rzeczywiście chce przekazać wiedzę studentom. Tłumaczy ciekawie i bardzo przejrzyście. Nie stawia wielkich wymagań (4+ z baz danych i 2 x 5 z MNI) ale trzeba przyznać, że można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na jego zajęciach. Oprócz tego prywatnie miły i uśmiechnięty. U mnie w czołówce kadry wydziałowej :)

  • Nawet nudny temat wykłada tak, że słucha się go z "wypiekami na twarzy". Pomimo, że wykłady nie były obowiązkowe (i niekoniecznie potrzebne do zaliczenia przedmiotu), regularnie na nie uczeszczałem. Człowiek renesansu. Zdecydowanie jeden z najlepszych pedagogów. Polecam.
  • Pierwsze jego pytanie na MNI: „co państwo chcą osiągnąć uczęszczając/zapisując się na ten przedmiot” – krótkie nakreślenie sytuacji, chwila zastanowienia i chcesz zostać nauczycielem informatyki… Stara się przekonać do postrzegania problematyki całościowo, pokazuje rolę nauczyciela i dydaktyka („nauczyciel nie musi koniecznie wszystkiego wiedzieć – w technikaliach dzieciaki zawsze będą lepsze i zaskoczą nauczyciela – zadaniem nauczyciela jest rozumieć sens danych pojęć i go przekazywać”), wskazuje na istotę i treść odsuwając na bok formy (np. kiedy używać arkuszów kalkulacyjnych, jak uczyć grafiki), zachęca do zauważania zmieniającego się świata („technologie, które mamy za pięć lat będą przestarzałe”, czego zatem uczyć?). Wszystko podane bardzo schludnie, rzeczowo i potoczyście. Genialny człowiek.