Julia Romanowska zmarła 1 maja 2015 roku w wieku 28 lat.


Analiza matematyczna 1.2

Bardzo miła osoba, na pierwszych zajęciach poprosiła, żeby zwracać się do niej po imieniu, więc nie było żadnego dystansu między nią, a studentami. Nikt nie bał sie powiedzieć, że nie rozumie, zapytać, przyjść na konsulacje (polecam), itp. Na początku było dosyć chaotycznie i niedokładnie wytłumaczone, ale szybko zorientowała się, że grupa nie jest zbyt mocna i zaczęła tłumaczyć każdy temat dokładnie, wypisywać definicje na tablicy i pokazywać przykładowe rozwiązania.
  • Robi od czasu do czasu kartkówki, żeby zmotywować studentów do powtórzenia tego, co było na ćwiczeniach, ale pozwala je poprawiać, "aż student zrozumie".
  • Przygotowuje kartki z seriami zadań, na których są od razu definicje i różne przydatne własności, które udowadnia się na ćwiczeniach.
  • Niestety, nie robi regularnych prac domowych, tylko trzy naprawdę spore w semestrze, więc czasem brakuje takiej motywacji do regularnej pracy - chyba po prostu uważa, że jak ktoś chce się uczyć, to może porozwiązywać zadania ze zbioru.
  • Wystawia sporo punktów za ćwiczenia (sprawiedliwie, nie za darmo, ale można dostać dużo).

W naszej grupie chyba sporo osób musiało pójść na poprawkę, ale to raczej nie wina Julii, po prostu grupa nie była zbyt mocna. Bardzo ambitnym polecam pójście na gwiazdkę, a Julię polecam zwykłym studentom, którzy lubią miłą atmosferę na zajęciach.