Inżynieria Lingwistyczna

  • Polecam, Pan Adam jest uprzejmą osobą, prowadzi wykład i laboratorium ciekawie. Zaliczenie to 3 niewielkie programiki (< 100 linii kodu) i jeden większy projekt. Ocenia dość łagodnie.
  • Warto dodac, ze naprawde znakomicie zna sie na tym co robi i bardzo ciekawie o tym opowiada, nie ma jednak zbyt duzego doswiadczenia jako dydaktyk, wiec zdazaja mu sie drobne wpadki (a to przesadzi z iloscia maetrialu na jakims wykladzie, a to laboratorium nie moze sie odbyc, bo brakuje jakis programow itp.)
  • Wpadki sie zdarzaja, ale glownie dlatego, ze wykladowca jest prawdziwym naukowcem i opowiada nie o sprawach starych i dobrze znanych, lecz o biezacych wynikach - metody dydaktyczne nie zostaly jeszcze dla nich przecwiczone.
  • Z czasem Pan Adam nabiera doswiadczenia, zdarzaja mu sie niestety dosc przykre pomysly sprawdzania granic wytrzymalosci studentow (np. bicie rekordu liczby prac domowych - bynajmniej nie 3.). Jako jeden z nielicznych wykladowcow (jedyny?) na wydziale ocenia projekt zaliczeniowy na podstawie prezentacji/referatu oraz dokumentacji (wymagane cos w rodzaju artykulu naukowego o projekcie). Ogolnie przedmioty u niego sa przyjemne i pozwalajace sie wiele nauczyc, ale pracochlonne.
  • Zaleta: brak egzaminu, ocena de facto w całości za pracę na zajęciach + prace domowe (6 + projekt w 2011 roku). Wada: brak jesnych kryteriów określania czy rozwiązanie jest "dobre" (to nie jest do końca nauka ścisła), więc nie za bardzo wiadomo kiedy pracę domową przestać robić i oddawać.