Uwagi ogólne:

WAS

  • Jasny i poukładany wykład z jednego z najtrudniejszych moim zdaniem przedmiotów na wydziale. Bardzo dokładnie prowadzone ćwiczenia. Sama p.Pałuba przemiła i kontaktowa. Polecam.

Rachunek prawdopodobieństwa I / II:

  • Bardzo drobiazgowa, wyklad do bolu dokladny. Nigdy nie wzielam u niej cwiczen, bo podobno sa okropne - nic nie tlumaczy a robi koszmarne, tylko-teoretyczne zadania. Wyklad pisze na tablicy bardzo szybko, az trudno przepisac. A juz praktycznie sie nie daje zapisac komentarza. Ale trzeba przyznac ze pani Pietruska jest bardzo kompetentna, na pewno dobrze sie zna na RP, to co jest napisane na tablicy to sa bardzo dobre notatki. Przed egzaminami byly zadania przygotowawcze, ale nie mowila tego na wykladzie tylko swojej grupie cwiczeniowej. Egzamin za to zwykle nie byl bardzo trudny (np. byl duzo latwiejszy niz na rownoleglym potoku, gdzie poziom wykladu byl bardzo niski, a egzaminu wysoki). Po egzaminie odpytuje wybrancow i chetnych. Na 5 - dowody twierdzen, po prostu trzeba wszystko spiewajaco, trudno u niej odpowiedziec na 5. Natomiast na 3 - latwo, pyta o podstawy i przyklady. Podsumowujac: jest trudno, ale mozna sie czegosc nauczyc. Nie jest to w oczywisty sposob wyklad gorszy od innych, choc na pierwszy rzut oka sie taki wydaje. Jak bym miala jeszcze raz wybierac, to bym postapila tak samo. (Zwlaszcza ze mozna bylo do niego wziac najlepsze cwiczenia na swiecie - z Adasiem Osekowskim, one wynagradzaly wszystko).
  • Jeśli chcesz robić z rachunku prawdopodobieństwa coś więcej niż "zadania o kulkach" - gorąco polecam! Ćwiczenia prowadzone są sprawnie i zrozumiale, co powoduje, że na zajęciach rozwiązuje się wiele zadań; w szczególności te ciekawsze i bardziej teoretyczne. Nie nudzi, nie tlumaczy jak przedszkolakom i zna się na przedmiocie. Zadaje po 2-3 zadania domowe, które można (trzeba) rozwiązać na kartkach. Ale po tych ćwiczeniach byłem najlepiej przygotowany do egzaminu w porównaniu z innymi przedmiotami. I gdyby nie kolizja z innymi zajęciami, z pewnością zapisałbym się do jej grupy ćwiczeniowej z RP2.
  • Chodzi do niej na ćwiczenia i sądzę, że były prowadzone dość dobrze. Tzn. zadania były (w miarę możliwości) ciekawe i rozwiązywanie zrozumiale (czasem z dodatkowym komentarzem). Zajęcia są dostosowywane tempem do średniego poziomu uczestników (co akurat dla mnie było wadą), za to można było u niej było uzyskać dodatkowe wyjaśnienia. Dodatkowo - ugodowa i prostudencka.
  • Za to pomysł ze zrobieniem 4 kartkówek w ciągu roku zamiast drugiego kolokwium moim zdaniem chybiony. Nie każdy potrafi (dobrze) zrobić 2 zadania z trzema podpunktami w ciągu 15 minut.
  • Mimo że wszystko było tłumaczone dośc dokładnie, cwiczenia w sumie też nie najgorsze, to statystyki wyjęte żywcem z USOS nie dają wątpliwości, jak bardzo wszyscy "polubili" egzaminacyjne zadania u p.Pałuby: semestr letni 2007/08 potok p.Pałuby 117 osób, potok p.Kwapienia ok.40-50 osób; semestr zimowy 2008/09 potok p.Pałuby 51 osób, potok p.Kwapienia 80 osób. Można zauważyc ciekawą migrację ;) i to raczej nie wynika z niedogodności terminów, gdyż bo ponieważ zarówno wykład jak i godziny niektórych cwiczeń są te same. Wnioski niech wysnują sobie państwo sami :P
  • Ćwiczenia z rp2: W miarę ok. Tłumaczy na podobnym poziomie co Osękowski, może trochę bardzie ospale za to, Jednak ma zacięcie do bardziej ambitnych i wymagających zadań, niektóre pomijała jako trywialne i niewarte uwagi, a potem trzeba było samemu przećwiczyć i okazywało się, że nie jest to takie oczywiste.
  • Mocno teoretyczne ćwiczenia z RP I, całkiem trudne prace domowe, ale daje się na nich nauczyć naprawdę dużo i dobrze przygotowują do kolokwium i egzaminów. Polecam dla ambitnych.
  • Ćwiczenia z rp2 bardzo solidne i dobrze poprowadzone. Pani Pałuba sama rozwiązuje zadania na tablicy i robi to w sposób jasny i zrozumiały. Kartkówki moim zdaniem były dość trudne, ale dzięki nim jest się na bieżąco i można się dobrze przygotować do egzaminu. Ogólnie trochę ambitne ćwiczenia, ale wiele się z nich wynosi. Po tych zajęciach egzamin jest spokojnie do zaliczenia.