Algebra II

  • Bardzo dobrze prowadzone zajęcia! Mam tu na myśli zarówno wykład, jak i ćwiczenia. Algebra II jest przedmiotem obowiązkowym, jednakże ze względu na niewysoką popularność algebry w ogóle, wielu studentów nie widzi powodów, dla których należałoby zaliczać ją już na II roku. Prof. Okniński jest w tym miejscu właściwie samowystarczalny. W razie poważnych zaległości (gdy się nie wie co to jest pierścień ilorazowy lub centrum grupy) zawsze można przyjść na konsultacje. Wykład prowadzony jest w sposób dynamiczny (dużo się dzieje), z dużą (choć nie przesadną) dozą humoru i dystansu do przedmiotu. Jednocześnie Prof. zwraca uwagę na każdy istotny szczegół dowodu, nie ma dłużyzn - jest konkret w czystej postaci. Ćwiczenia polegają na tym, że większość zadań Prowadzący robi sam, żądając przy tym pomocy audytorium (nie czeka długo, nie ma momentów "zawieszenia"). I znowu na podkreślenie zasługuje niesamowita konkretność przeprowadzanych rozumowań. Zadaje prace domowe, skrupulatnie odznacza wyniki. Ćwiczenia zalicza poprawne (50%) napisanie jednego z dwóch kolokwiów, nie jest to trudne (porównaj ćwiczenia z dr Palką). Egzamin jest pisemny, krótki i średnio-trudny. Do oceny wlicza się wszystko po trochu, głównie egzamin. Do ustnego wybiera sam, nie każdy może próbować swoich sił. Gdy ocenia prace jest, moim zdaniem, dość pedantyczny, choć jak sam twierdzi, wykazuje się sporą dozą liberalności. Ogólnie, polecam każdemu, wśród prowadzących algebrę II, Prof. Okniński ma najlepsze recenzje!
  • Wykłady Pana Oknińskiego naprawdę przypadły mi do gustu. Prowadzone są jasno i przejrzyście, ale przede wszystkim bardzo ciekawie. Nie spodziewałem się że o Algebrze można tak ciekawie mówić. Pana Oknińskiego polecam do tego stopnia że jeżeli Algebra II nie jest Ci potrzebna w pierwszych latach studiów, to polecam poczekać na rok w którym wykład prowadzi Pan Okniński.
  • Stary nudziaz, wyklad prowadzony szybko i jednak dosc chaotycznie, nic ekstra
  • Zarówno wykład jak i ćwiczenia prowadzone skrupulatnie i ciekawie. Na ćwiczeniach nie ma chaosu, zadania, które potem pojawiają się na kolokwiach i egzaminie są w podobnym stylu do tych, które były przerabiane. Przed kolokwiami daje serie zadań przygotowawczych, które - jeżeli się zrobi - z dobrą dokładnością gwarantują dobry wynik z kolokwium. A wszystko okraszone jeszcze pewną dawką humoru. Polecam.

Algebra I

  • Ciekawie i przystępnie prowadzony wykład. Mimo, że nie jestem orłem, to raczej wszystko rozumiałem a orły chyba też się nie nudziły, bo na wykładzie było sporo osób. Swoją specyficzną pozycją, którą przyjmuje podczas wykładu (biorąc się jedną ręką pod bok a w drugiej trzymając kredę) zasłużył sobie na przydomek "szermierza":) Kto był na jego wykładzie ten z pewnością zgodzi się z jego trafnością:) Generalnie polecam!
  • Chyba najlepsze ćwiczenia z algebry. Przerabiał mnóstwo zadań, co przekładało się bezpośrednio na wyniki z kolokwiów/egzaminu. Dla niektórych mogłoby być zbyt szybko, ale z drugiej strony można było się sporo nauczyć.
  • Moim zdaniem nie pójście do prof. Oknińskiego na algebrę, to błąd niewybaczalny. Bardzo dobrze prowadzony i wykład i ćwiczenia. Można bardzo wiele się nauczyć, a do tego to bardzo sympatyczny gość z dystansem do siebie. Potwierdzam "szermierza" :)

Geometria z algebrą liniową I - ćwiczenia

  • Zdecydowanie najlepsze ćwiczenia z galu. Wszystko tłumaczone dokładnie i z humorem. P. Okniński ma wspaniały dar opowiadania o każdym zagadnieniu związanym z algebrą w sposób kształtujący dobrą wyobraźnię i intuicję, czego na innych ćwiczeniach bardzo mi brakowało. Zależy mu na głębszym zrozumieniu problemu, niż tylko nauczeniu jak robić zadania do kolokwium.