Prolog

 • Najlepszy ćwiczeniowiec jakiego dotychczas miałem. Jakby wszyscy tak prowadzili zajęcia to na mimuw chodziłoby się z wielką przyjemnością. Dokładnie tłumaczy, potrafi zainteresować przedmiotem, zachęca aby przychodzić do niego na konsultacje, bardzo dużo umie i jest wyjątkowo sympatyczny. ocena 10/10
 • Funkcjonalnosc - ok (prolog zdany); Wydajnosc - mierna (3+ w drugim term.); Jako Laborant - w porzadku, (ale sa inni laboranci, u ktorych mniej sie narobic mozna) - niemniej fajnie bylo i ogolnie polecam (obecnosci nie sprawdza, tlumaczy sensownie, na komputerowkach wydluzal czas oddawania, po za tym sympatyczny)
 • polecam Murlorda

Logika

 • Ćwiczenia prowadzi beznadziejnie, nic nie tłumaczy (czasem trochę próbuje, ale niezbyt mu to wychodzi). Z wykladowcą ściga się materiałem przerabianym na zajęciach, a jak już przerobi wszystko, to zabiera się za rzeczy NIEPOTRZEBNE. Dobrze, że często były za niego zastępstwa, bo inaczej z logiki nic bym nie zrozumiał....
 • Częściowo muszę przyznać rację - często wybiegaliśmy z materiałem przed wykład. Wydaje mi się, że chciał narzucić zbyt wysoki poziom jak na naszą grupę, dlatego polecam tym, którzy szukają ćwiczeń na wysokim poziomie.
 • Ćwiczenia prowadzone dobrze. Pan Murlak stara się przekazać zarówno swoją intuicję, jak i formalny sens. Niestety zbyt często dawał się wciągać w "filozoficzne rozważania". Poza tym, że nie potrafił zainteresować grupy zadaniami, widać było że zna się na rzeczy i dużo umie.
 • Moim zdaniem znakomity ćwiczeniowiec. Logika bardzo mnie interesowała i uważam, że na jego ćwiczeniach dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Potrafi też wyjaśniać skomplikowane pojęcia w sposób zrozumiały dla każdego.
 • beznadziejny czy znakomity? A może kiepski, średni lub bardzo dobry? W każdym razie jak termin w usosie
 • ćwiczenia i lab prowadzi rewelacyjnie (prawie jak pan Engel, ale tu prawie nie robi aż tak wielkiej różnicy:) oraz ma bardzo przyjazne podejście do studentów. Dodam ze lubi go cała moja grupa:)
 • fmurlak jest super :) jest na luzie i jeśli komuś tylko zależy na pewno nauczy się logiki :) i lab prowadzi bardzo przyjaźnie.
 • Mimo iż wiele osób na niego narzekało w mojej grupie, ja jestem nastawiony zdecydowanie pozytywnie. :) Potrafi zainteresować, a nie tylko przygotowywać (chociaż to, moim zdaniem, też mu wyszło całkiem nieźle - inna sprawa, że to prosty przedmiot). Tylko to uparte zwracanie się do studentów Pan/Pani, nawet, jeśli na innym uczęszcza się z nimi na te same zajęcia... (jako współkursant, nie prowadzący)
 • Jak dla mnie świetny ćwiczeniowiec. Zadanka szły w dobrym tempie, ale można zawsze było liczyć na dodatkowe tłumaczenie, według mnie bardzo klarowne. Starał się też dobierać ciekawsze przykłady, a nie rozwiązywać 10 zadań różniących się o epsilon (być może to jest minus dla osób, które chcą tylko zdać na 3 ten przedmiot i uciekać do klepania w php ;-) Pozwalał trochę pomyśleć nad zadankami, zanim dawał podpowiedzi, co jest według mnie dużym plusem.
 • Ćwiczenia prowadzi w dobrym tempie, przypomina materiał w razie potrzeby. Oferuje dużo swojego czasu poza zajęciami na konsultacje. Jeśli zauważy na ćwiczeniach braki u niektórych osób od razu proponuje termin i zaprasza do siebie na dodatkowe zajęcia, gdzie pomaga zrozumieć niektóre zagadnienia. Poza tym pozytywnie nastawiony i przyjemny ćwiczeniowiec.
 • Zgadzam się z powyższymi opisami - dr Murlak jest bardzo dobrym ćwiczeniowcem, zależy mu, żeby każdego w grupie nauczyć i odpowiednio przygotować do kolokwium/egzaminu. Jako że orłem z pmatu nie byłem to dość często uczęszczałem na konsultacje do dr, co też wszystkim niechwytającym materiału gorąco polecam. Pan Murlak cierpliwie tłumaczył mi jak rozwiązać zadania do momentu, aż zauważył, że faktycznie je zrozumiałem:)
 • Polecam. Dobre tempo, dobrze tłumaczy, dobry dobór zadań.

Podstawy Matematyki


 • Dobry ćwiczeniowiec. Wybiera zadania, które dobrze odzwierciedlają materiał, który pojawi się na kolokwium/egzaminie. Stara się, żeby nawet najsłabszych czegoś na tych ćwiczeniach nauczyć. Często bierze w tym celu takiego delikwenta i naprowadza go na rozwiązanie tak długo, aż ten w końcu dojdzie do rozwiązania. Niestety trochę cierpi na tym dynamika zajęć. Tłumaczy BARDZO jasno i upewnia się czy wszyscy rozumieją. Zachęca do pojawiania się na konsultacjach. Zadaje zadania domowe, które należy oddawać pisemnie z zajęć na zajęcia, ale zadania te są śmiesznie łatwe. (Nikomu nic by się nie stało, jakby było ich 2x więcej i 2x trudniejsze, natomiast na pewno pomogłoby to zmobilizować się do pracy..) Sympatyczny i z bardzo dobrym podejściem do studentów. Brakuje jakiś dodatkowych zadań dla ambitnych. Ogólnie polecam tym, którzy chcą pmat zdać, ale nie czują potrzeby zajmować się zadaniami 'ambitnymi'
 • Jak dla mnie mistrz :) Potrzebuje max 120 milisekund na przeanalizowanie twojego pytania, przy czym wymyśla w międzyczasie ciekawsze modyfikacje poruszanego problemu i kilka lekkostrawnych interpretacji w dwóch albo trzech wymiarach, żeby łatwiej było sobie wyobrazić odpowiedź. Do tego całkiem skutecznie próbuje wyrównać poziom w grupie (czytaj: tłumaczy, aż ci, którzy wyglądają na zagubionych, przestają tak wyglądać). Sympatyczny :) Nie gryzie. Jeśli tylko się nie poddasz, możesz bez skrępowania bombardować pytaniami i chodzić na konsultacje - zdanie gwarantowane. Wyznawca Jak To Rozwiązać
 • Na ćwiczenia przychodzi z wielkimi kubkami, w których znajduje się bliżej nieokreślony płyn (pewnie herbata:D) - jakbym siebie widział - ciągle coś pije... A tak bardziej na serio to jest moim mistrzem jeśli chodzi o pmat. Na zdolność szybkiego łapania co Ci chodzi po głowie i wtedy każe zmienić tok myślenia albo go dopracowuje i pozwala Ci wypracować rozwiązanie. Ja zdecydowanie polecam, chociaż z czasem zajęcia są prowadzone w coraz to wolniejszej atmosferze, więc (chyba jak w ogóle do pmatu) trzeba włożyć trochę serca.
 • Zdecydowanie świetnie poprowadzone ćwiczenia. Rozumie nawet najbardziej zawiłe rozwiązania, nawet jeśli student nie bardzo potrafi wysłowić swoją myśl. I w dodatku pomaga sformalizować. Zgadzam się, że dba o zrozumienie wśród całej grupy - tłumaczy aż zrozumie każdy (szkoda tylko, że czasem zajmuje to sporo czasu). Ogólnie bardzo polecam.

XML, czyli drzewa z danymi

 • Zajęcia są spoko, a żółty sweterek dodaje klasy. Murlord bardzo chętnie wyjaśnia zagadnienia na konsultacjach.

Teoria złożoności

 • Po prostu serdecznie polecam. Warto słuchać. Pan Murlak czasami zadawał pytanie "kto rozumie ręka do góry" i kiedy było mało podniesionych rąk tłumaczył powtórnie

Bazy danych

 • Znakomity laborant, jeden z najlepszych, jakich kiedykolwiek widziałem. Wszystko wytłumaczone w ciekawy, dokładny i precyzyjny sposób. Bardzo student-friendly.

Języki, automaty i obliczenia

 • Całkiem w porządku. Człowiek ma fajne poczucie humoru, nie sprawdza obecności, tłumaczy dość dobrze na poziomie intuicji, ale bardzo unika formalizmu.
 • Fajne ćwiczenia. Dobrze tłumaczy. Nie za szybkie i nie za wolne tempo ćwiczeń - student zdąży zrozumieć, ale nie zdąży się zanudzić przed kolejnym zadaniem. Człowiek z humorem, obecności też nie sprawdzał.