Matematyka Obliczeniowa

 • Ćwiczenia nawet w porządku, pomimo tego że przedmiot jest nudny niesamowicie. Duży plus za zadania zaliczeniowe (nie trzeba pokazywać kodu, a jedynie efekt działania w formie raportu) i za w miarę proste zadania domowe (można nadrobić tym braki punktowe spowodowane przez kolokwia;)
 • W ostatnim semestrze prowadził laboratorium z MO I. Bardzo przyjemne zajęcia praktyczne, rozwijające podstawowe umiejętności programowania w Octave. Obecność obowiązkowa i ponadto trzy prace domowe w postaci krótkich programów do napisania. Ogólnie polecam.
 • Przedmiot nudny jak flaki, ale ćwiczenia u p. Kowalczyka były idealne. Można było spać na wykładach/nie chodzić na nie a i tak wszystko co ważne pojawiało się na ćwiczeniach (ważne = było na kolokwium i egzaminie), tak więc minimalnym nakładem pracy dało się wszystko umieć i mieć 5. Do tego zaliczenie ćwiczeń przez zadania domowe (2-3 sztuki co 2 tygodnie) i 2 programy - warto się przyłożyć, bo jest to cenny zastrzyk niemałej ilości punktów
 • Przedmiot koszmarny, ale prowadzący jest bardzo sympatyczny. Wykład i ćwiczenia były katorgą dla osoby nie lubującej się w przedmiocie. Za to na plus w miarę łatwe zaliczanie przedmiotu. Kolokwium i kolokwium poprawkowe + prace + lab - które lepiej zrobić dobrze i egzamin umiarkowanie trudny ale z progiem dopuszczenia do niego. Egzamin w 2 terminie sporo trudniejszy od 1 terminu za to aby zdać praktycznie wystarczy załapać się na egzamin ustny na, którym wystarczy elementarna znajomość przedmiotu - Pan Kowalczyk podpowiada w trudniejszych momentach i wyciąga na siłę upragnione zaliczenie :).
 • Jak na tak nieciekawy przedmiot, to Pan Kowalczyk jest cudotwórcą, skoro potrafi jakoś przyciągnąć uwagę do zadań z MO. Bardzo miły i sympatyczny, dowcipny, spokojny i bezkonfliktowy. Bo prowadził 2 grupy (parzyste i nieparzyste tygodnie) to laby można było odrabiać, jeśli się było w chronologicznie pierwszej grupie. Ćwiczenia bezstresowe, tak samo z pracami domowymi i ogólnie wszystkim.
 • Polecam tym, którzy chcą zaliczyć i szybko zapomnieć o tym przedmiocie. Pan Kowalczyk przypomina materiał z wykładu, klarownie tłumaczy , uczula na typowe błędy i przerabia standardowe problemy "pod kolokwium". Jedyna (niewielka) wada: jest dość powolny i równie powolnie sprawdza wszelkie kolokwia, prace domowe, projekty itd
 • Ćwiczenia prowadzone powoli, dokładnie i rzetelnie. Było całkiem sympatycznie, szczególnie jak próbowaliśmy zredukować jakąś macierz 4x4 i okazało się że działania na ułamkach są trudne, każdy włącznie z prowadzącym podawał inny wynik :) Na szczęście dr Kowalczyk nie zostawiał zadań mówiąc że "to oczywiste" i przerobiliśmy chyba każdy typ zadań. Polecam :)

Algebra Liniowa

 • Bardzo przyjemne ćwiczenia, pan Piotr w sposób bardzo przystępny i czytelny tłumaczy co na wykładzie powiedział pan Plaskota ;) Do tego zadania jakie się przerabia na ćwiczeniach oraz jakie daje w pracach domowych są bardzo zbliżone do tych, które potem się dostaje na kolokwium. Polecam bardzo, o ile ktoś nie jest bardzo ambitny i nie szuka jakichś bardzo trudnych zadań. Pan Kowalczyk w sam raz przygotuje do zaliczenia ALiMO/GALu (w mojej grupie na 20 osób tylko jedna nie zaliczyła ćwiczeń).

WDI

 • Bardzo polecam! Praktycznie sama wiedza z ćwiczeń pozwoliła zaliczyć mi ten przedmiot.Przyjemne ćwiczenia i naprawdę dużo można z nich wynieść.
 • Zgadzam się z opinią powyżej. Solidna powtórka z wykładu, algorytmy tłumaczone w sposób dokładny i zrozumiały, w labie bardzo pomocny. Na tle innych ćwiczeniowców z WDI bardzo zaangażowany w przekazywanie wiedzy.
 • Też polecam! Bardzo pomocny, robi powtórkę z wykładu (co bardzo mi pomogło bo na nie nie chodziłem, ma dużą wiedzę zarówno z informatyki jak i matematyki.
 • Bardzo fajne ćwiczenia. Pan Kowalczyk obrazowo i rzetelnie tłumaczył wszystkie potrzebne algorytmy i struktury danych, podejrzewam że powtarzając tym samym wykład (nie wiem, bo nie chodziłem). W odróżnieniu od ćwiczeń u p. Nguyena, programu zaliczeniowego się nie wybierało samemu, tylko losowało. Często się spóźniał 5-10 minut, ale zważając na niewielką ilość materiału i to, że przedmiot nie jest trudny, to w zasadzie żadna wada ;)

Metody Obliczeniowe w Finansach

 • Jak dla mnie człowiek ten nie ma zielonego pojęcia o matematyce i nauczaniu matematyków. Bardzo dużo czasu na ćwiczeniach poświęcone na proste obliczenia, bardzo niewiele na rozwiązywanie głębszych problemów. Prowadzący może dobry do nauczania na informatyce, ew. na 1 pierwszym lub drugim roku matematyki, ale nie wyżej.