Algorytmy i struktury danych

  • Przede wszystkim - niezwykle sympatyczny! Zawsze uśmiechnięty, emanuje życzliwością i radością życia - umie zarazić entuzjazjem w stosunku do przedmiotu. Jeśli chodzi o stronę merytoryczną - bardzo kompetentny, tłumaczy wszystko w sposób zwięzły i zrozumiały. Nie przynudza, na zajęciach zawsze coś się dzieje - w przypadku trudniejszych zadań potrafi popchnąć studentów we właściwą stronę, tak więc nie ma przestojów. Dodatkowy plus - kiedy sprawdza jakieś zadania z kolokwiów, czy z ASD, czy z EMDu, nigdy nie czepia się głupich błędów i szczegółów zapisu, jeśli idea jest dobra daje o kilka punktów więcej, niż prawdopodobnie dałby inny sprawdzający. Mój ulubiony ćwiczeniowiec, gorąco polecam!
  • Mam inne zdanie- mi właśnie czepiał się głupoty na kolosie, w dodatku ewidentnie nie miał racji (zrozumiał to po 30 minutach mojego tłumaczenia- ale przyznał się do błędu i wstawił maxa co nie każdy potrafi:). Plusy - rzeczywiście prostudencki, wyrozumiały i sympatyczny na ćwiczeniach jest bardzo przyjemnie ale nauczyć to ten panna pewno nie potrafi.
  • a mnie sie bardzo podobalo, Kurowski zna sie rzeczy i widac ze to lubi - i nie zgadzam sie ze nie potrafi nauczyc, po trudniejszych zadaniach zawsze jest pytanie do sali czy wszyscy kumaja , a jak odpowiedz sali jest malo przekonujaca ( tzn. niewiele osob zrozumialo, ale nikt nie chce sie przyznac) to wtedy Kurowski mowi jeszcze raz, ale troche inaczej i dokladniej - po takich "dwoch przebiegach" po trudnym zadanku wiekszosc osob juz naprawde rozumie . Poza tym polecam laby u niego - uczy dobrego stylu programistycznego (a ze pracuje w jakiejs tam firmie informatycznej to troche sie zna), ale jednoczesnie nie czepia sie glupot, a terminy oddawania ( I termin , bez obnizonej oceny) sa nawet bardziej niz prostudenckie - wlasciwie mozna sie zglaszac tak dlugo, jak nie jest zatwierdzony protokol :) .
  • na MIMie prawie każdy "pracuje w jakiejśtam firmie informatycznej, więc trochę się na tym zna". Dobrego stylu programistycznego na szczęście nie uczy, ale i nie wymaga.
  • Ćwiczenia były fajne i bez zbędnych przestojów. Niestety nie pasowały mi za bardzo godzinowo i chodziłem raczej gdzie indziej, ale na tych zajęciach, na których byłem, było sympatycznie i nauczyć się sporo dało.
  • Ciekawe ćwiczenia; mnie tam sporo nauczyły. ASD jest takim przedmiotem, że bardziej liczy się obycie i pomysł niż "zakucie" schematów. Osobiście polecam.


Metody Programowania (podejście imperatywne)

  • Bardzo fajne ćwiczenia. Zadania dobrze dobrane, zazwyczaj nie marnowaliśmy czasu na jakąś dłubaninę przy kodowaniu, tylko pojawiały się problemy algorytmicznie nietrywialnie i bardziej ambitne. Tempo zajęć odpowiednie, Kurowski ma dobre wyczucie, kto rozumie, co się dzieje, a kto nie - jeśli coś było dla kogoś niejasne, to zawsze pojawiały się dodatkowe porządne objaśnienia. Poza tym duży plus za entuzjazm dla przedmiotu i generalnie bardzo sympatyczną atmosferę na zajęciach. Polecam.
  • naprawde dobry prowadzacy - potrafi wszystko dobrze wytlumaczyc, nie marnuje czasu, jest konkretny, a do tego niezwykle sympatyczny i ma poczucie humoru ;) traktuje studentów jak partnerów - cwiczenia nigdy nie sa nudne; ogolnie polecam ;)

Programowanie obiektowe

  • Ćwiczenia w porządku, w miarę konkretne i rzeczowe, choć sam przedmiot bynajmniej do najciekawszych nie należy (pod koniec semestru przestałem chodzić, bo miałem dość tłuczenia nie wiadomo po co zadań na składnię C++). Niestety, często (szczególnie przy zadaniach ze Smalltalka) większą część ćwiczeń pożerały dyskusje o głupich szczegółach albo debaty z gatunku (w połowie robienia zadania): "Tu trzeba od nowa napisać hierarchię klas, ja mam taki pomysł...", przez co ćwiczenia przypominały kółko dyskusyjne i żadnego zadania ze Smalltalka nie zdążyliśmy do końca zrobić (zakodować).
  • Potwierdzam, że ćwiczenia ze Smalltalka były mizerne ze względu na to, że hierarchie klas mozna ulozyc na kilka sposobow - prowadzacy powinien zadecydowac, którą drogą pojsc dalej, bo inaczej nic nie da rady zakodowac w ostatnie 10 minut cwiczen. Czasami mozna odplynac podczas takich debat ;) Cwiczenia z C++ o wiele lepsze, pewnie dlatego, ze zadania nie wymagaly ukladania hierarchii klas.