Wstęp do matematyki

  • Bardzo miła osóbka. Uczy też świetnie, a przy tym bezstresowo - jak jest się obecnym na zajęciach i systematycznie oddaje jej prace domowe, to zaliczenie egzaminu zagwarantowane bez specjalnych przygotowań.
  • Niestety totalnie nie mogę się zgodzić z powyższą opinią. Po pierwsze nie jest to miła osoba, jej zajęcia momentami były wręcz nieprzyjemne, większość grupy traktowała z wyższością (poza tymi, którzy wcześniej zetknęli się z matematyką na uniwersyteckim poziomie). Po drugie ćwiczenia na początku może i były ok, ale z upływem czasu ich główną dewizą stało się machanie rękami i mało ścisłe formułowanie rozumowań, gdzie na kolokwium/egz prowadząca wymagała takiej ścisłości, której sama na ćw nie zaprezentowała nigdy. Zdecydowanie nie polecam.
Algebra
  • Moim zdaniem jej opinia jest bardzo przereklamowana. Ćwiczenia może nie były najgorsze, ale mało zapisuje i dużo ustnie mówi. Zazwyczaj studenci musieli sami wpaść na rozwiązanie, inaczej ćwiczenia nie szły do przodu.Co do zaliczenia, ćwiczenia z Nią wcale tego nie gwarantują.

Topologia
  • W miarę w porządku, na ćwiczeniach zdążyliśmy omówić większość zadań z serii prof. Jackowskiego w przeciwieństwie do większości grup, jednak były one omówione dość ogólnikowo. Mi to odpowiadało, chociaż wiem, że po paru dniach wiele osób nie było w stanie odtworzyć toku rozumowania z własnych notatek. Jednak w porównaniu do osób, które przyszły do nas kilka razy na zastępstwo była całkiem w porządku. Nie jest jakoś szczególnie zachwycona, kiedy ktoś chce przyjść na konsultacje, ale jest bardzo obowiązkowa, więc na pewno napisze maila z rozwiązaniem zadania. Ogólnie rzecz biorąc nie jest boska, ale i tak w porównaniu do innych jest spoko (lepszą opinię miała chyba tylko Bojanowska).
  • Zbyt ogólnie omawia zadania, skupia się na rysunkach i raczej nie przeprowadza dokładnych dowodów, trudno zapisać w zeszycie coś sensownego. Zawsze odpowiada na maile z pytaniami o rozwiązania zadań i robi dodatkowe konsultacje przed egzaminem.

Matematyka Dyskretna
  • Bardzo dobre ćwiczenia, wspomagane dość libelarnym podejściem do zasad zaliczania przedmiotu (zadania domowe można było oddawać na kartkach w razie nieobecności). Sporo powtórek z wykładu, dobry dobór zadań (głównie zadania ze starych egzaminów z tego przedmiotu i sprawdzonych zbiorków zadań), sympatyczna i uśmiechnięta prowadząca. Czego chcieć więcej?
  • Zgadzam się z opinią powyżej (co do MD). Było fajnie i raczej nie dało się wyjść z zajęć czegoś nie rozumiejąc. Wszystko było bardzo porządnie zapisane na tablicy i z każdego typu zadań zrobiliśmy parę przykładów co jest zawsze bardzo pomocne.