Ogólnie

  • Ogólnie to Robert wymiata

Inżynieria Oprogramowania

  • Czym jest IO, każdy musi się przekonać sam. Mnie ten przedmiot (w szczególności parę pytań z egzamu) po prostu wkurzał. Próbowałem usiedzieć na wykładach i słuchać wszystkiego, co p. Dąbrowski mówił... ale tego się słuchać nie dawało. Niektóre zdania padały po kilka nawet razy (przez wiele zajęć), co jeszcze pogarszało wizję. A patrząc na wykładowcę miałem wrażenie, że sam nie wierzył w sens tego, co mówił - ale to pewnie dlatego, że mam negatywny stosunek do IO ;] Na plus jednak należy zaliczyć wizytę gościa z Comarchu no i podejście p. Dąbrowskiego do oceniania - mimo przegiętego egzaminu (193.5 pkt. do zdobycia / 59 pytań itp.) jakoś nie było problemu z zaliczeniem / dobrą oceną ;] No i dodać należy, że relatywnie do stopnia nudności przedmiotu Kulisty spisał się nieźle
  • Ja nie narzekam. Wykład spoko, jeśli tylko chce się słuchać (faktycznie może zirytować ciągle powtarzanie niektórych wątków, ale cóż...). Egzamin OK, przewidywalny i raczej trudny do niezaliczenia (poprawka to 95% to samo co w pierwszym terminie, generalnie nie zaliczyć IO to trzeba umieć)
  • Naprawdę chciałam chodzić na wykład, ale zwyczajnie się nie dało. Z jednej strony nudne treści (acz wykładowca się starał i nawet coś z tego dawał radę wyciągnąć), z drugiej strony piątek ósma rano.

Programowanie Obiektowe (ćwiczenia)

  • Jest w porządku. Pan Dąbrowski prowadzi ćwiczenia aktywnie i w dobrym tempie. Jest wielkim perfekcjonistą jeśli chodzi o obiektowe podejście. Można u niego wyrobić wiele pozytywnych nawyków.
  • Podczas ćwiczeń nie marnuje się czasu. Nie ma też dyskusji, które do niczego nie prowadzą, co się zdarza u innych ćwiczeniowców. Bardzo zdrowe podejście do przedmiotu, życiowe wskazówki odnośnie pisania kolokwium. Nie narzuca od razu poprawnego rozwiązania tylko pozwala bardzo szybko przekształcić zaproponowane w optymalne poprzez drobne uwagi i sugestie. Konkretny człowiek. Plus za poczucie humoru.

Programowanie Obiektowe (lab)

  • Wszystko było przystępnie wytłumaczone, do zaliczenia potrzeba niewiele, nie czepia się szczegółów ze specyfikacji. Generalne na plus.

Zarządzanie projektami informatycznymi

  • [2013/2014] Przedmiot warty polecenia. Nauczyłem się na nim dokładnie tego, co w tytule przedmiotu (co na naszym wydziale zdarza się nieczęsto). Przedmiot ma charakter pół-formalny - warto słuchać co mówi wykładowca i uczestniczyć w dyskusji. Przekazywana wiedza to nie tylko teoria zarządzania. Oceniam na 5 jeśli chodzi o zgodność treści z tematem oraz atrakcyjności przedmiotu. Zaliczenie polega na wykonywaniu prac domowych (prezentacje pdf) oraz przeprowadzeniu dwóch prezentacji na żywo. W pracach zajmujemy się swoim wybranym projektem, którym uczymy się zarządzać.