• W sumie taki starszy kolega student, więc jest bardzo student-friendly, szczególnie jak ktoś ma problemy z terminami. Stara się rzeczywiście wytłumaczyć nauczane zagadnienia i z roku na rok idzie mu co raz lepiej. Może jeszcze nie ma tej wiedzy i doświadczenia co starsi ćwiczeniowcy, więc wymiatacze mogą być znudzeni, ale reszta powinna być zadowolona.

Programowanie współbieżne

  • Fajnie się z Panem Czarnikiem korespondowało w sprawie zadania zaliczeniowego. Bardziej konkretny niż Szafran. Ale nic więcej nie wiem.
  • Bardzo przyjemne ćwiczenia. Do wad pana Czarnika należy zaliczyć jego cichy głos, jednak dziwnym trafem na ćwiczenia regularnie przychodziło 4-6 osób, mimo, że zapisanych było tak niewiele mniej niż 20 - jak wszyscy siedzieli w pierwszym rzędzie to dało się spokojnie wszystko usłyszeć. Także atmosfera wytworzyła się bardzo przyjemna, a głównym jej źródłem był właśnie pan Czarnik. Bardzo przyjaźnie nastawiony do studentów, tłumaczy w miarę jasno. Bardzo dużo daje jak się chodzi u niego do tablicy. Nawet jak się nic nie wie, to wspólnymi siłami się skrobie kod i po pół godziny człowiek odchodzi do ławki czując coś na kształt oświecenia ;) Ogólnie na plus.

XML i nowoczesne technologie zarządzania treścią

  • Wykład przygotowany starannie. Widać, że się stara. Mi się podobało.
  • Starannie, ale trochę nudnawo/śpiąco.
  • Bardzo polecam. Starannie przygotowane ćwiczenia. Pan Czarnik jest bardzo przyjaźnie nastawiony do studentów (wstawia się za nich u innych prowadzących ... bez tego niektórzy nie zostaliby dopuszczeni do egzaminu).
  • [2013/2014] Zgadzam się z powyższymi. Duża część grupy nie uczestniczyła w wykładzie. Przedmiot łatwo zaliczyć na 3 - na lepszą ocenę trzeba się postarać. Do oddania jest projekt (3 etapy), a na końcu egzamin. Wykład przedstawia teorię różnych technologii związanych z XMLem, a na laboratoriach wykonuje się przygotowane scenariusze ćwiczeniowe. Warto zaliczyć sobie taki przedmiot, jeśli ma się do czynienia z aplikacjami www.
  • Wykład: widać, że prowadzący pasjonuje się tym, o czym opowiada i ma o tym zdecydowanie niemałą wiedzę.

Systemy operacyjne

  • Cześć na temat programowania współbieżnego była zrealizowana wręcz wzorowo - dostałem wysoki wynik z kolokwium bez żadnej dodatkowej nauki. Pan Czarnik oprócz zadań zleconych przez dr Engela robił z nami również zadania z wcześniej egzaminów. Niestety część o systemach operacyjnych była o wiele słabsza
  • Moim zdaniem dobry wybór. Współbieżne perfekcyjne. Dobrze przygotowuje. Laby OK - zawsze pomoże, wytłumaczy, jest cierpliwy.

Języki i paradygmaty programowani

  • Widać, że gościu się stara, ale jest czasem dość nieporadnie i raczej nudno. Sam p. Patryk wydaje się OK, jednak sam za często słyszałem (kiedy rozwiązywał zadania na tablicy), że "w OCamlu to jest tak, ale nie do końca wiem jak to lepiej zrobić w Haskellu" albo "tutaj są jeszcze jakieś niuanse składniowe" (które pomijał). Najgorzej wypadły zajęcia na których "pisaliśmy interpreter", czyli przestawaliśmy robić zadania z moodle'a. Pan Czarnik przychodził wtedy, mówił "dzień dobry", siadał do kompa, po 1 h 45 min wstawał i mówił "do widzenia". Nic więcej.