Geometria z Algebrą Liniową

 • Ćwiczenia z GAL-u:
  Strasznie nudna sprawa, grało się chyba we wszystko, w co się dało grać na kartce papieru lub na szachownicy. Chodziłem (jak i wiele innych osób) tylko dlatego, że p. Chaber sprawdzał obecność przez odczytanie listy. Nie uznaje innego niż swój sposobu myślenia. Jest jednak świetnie przygotowany merytorycznie, a macierze mnoży w ten sposób, że w pamięci składa przekształcenia im odpowiadające
 • mam odmienną opinię. P. Chaber owszem nie uczy na zasadzie zapamiętaj algorytm liczenia czegoś i masz, a raczej najpierw usiłuje przekazać ideę. Ja przynajmniej tak wolę i wiele zadań dzięki wiedzy wyniesionej z tych ćwiczeń się uproszczało. Nie zmienia to faktu, że nie są to ćwiczenia dla ludzi, którzy wolą zapamiętać niż zrozumieć :P
 • Meeega nuda. Faktycznie graliśmy we wszystko co tylko się dało, a nawet w gry wymyślone na ćwiczeniach. np. kto ułoży więcej wyrazów ze ze słowa ORTOGONALIZACJA. Obecności były sprawdzane bardzo dokładnie, a gdy ktoś trochę ich uzbierał to był wołąny przez p. Chabera na pogadanke na której się dowiadywał, ze może być nieklasyfikowany...
 • Nie zgadzam sięz przedmówcą. Dobrze prowadzone ćwiczenia. Na początku trzeba się przyzwyczaić, że sposoby są odmienne niż na wykładzie ale wg mnie są lepsze. Spopsoby pokazywane przez prof Chabera czasami nie są akceptowane na kolokwiach dlatego jest sporo odwołań odnośnie ocen ale większość jest uwzględniana. Bardzo dobry ćwiczeniowiec jeśli ktoś chce zrozumieć a nie tylko zaliczyć semestr. Zdecydowanie nie polecam dla ludzi którzy poświęcają 5% uwagi na słuchanie a 95% na rozmowe lub gre z kolegą. Stara się bardziej przekazywać idee niż przerobić 100 zadań. Prace domowe są dobrowolne ale dobrze sprawdzają czy się wie o co chodzi.
 • Potwierdzam, faktycznie sposoby p. Chabra są naprawdę szybkie i pomagają zmniejszyć czas potrzebny do rozwiązywania zadań na kolokwium. Jeżeli ktoś nie za bardzo łapie, to Chaber potrafi wytłumaczyć z bardzo dobrym rezultatem.
 • Moim zdaniem bardzo dobry ćwiczeniowiec. Dokładny i dobrze tłumaczy. Rzeczywiście, jest bardzo przywiązany do swoich metod rozwiązywania zadań, ale moim zdaniem jego metody są bardzo dobre i warto je od niego przejąć. Otwarty, jeśli chodzi o umawianie się na konsultacje. Polecam.
 • Ja również uważam Pana Profesora Chabra za znakomitego ćwiczeniowa. To prawda, że forsuje swoje sposoby rozwiązywania zadań, ale robi to tylko dla tego że są nieporównywalnie lepsze od standardowych. Ponadto warto zauważyć, że wszystkie metody tłumaczy i dowodzi. Absolutnie nie jest tak, że bez zrozumienia stosujemy jakieś algorytmy. Co więcej Pan Chaber umie przekazać interpretację geometryczną GAL-u, co jest niesamowicie pomocne. Zajęcia są prowadzone dokładnie i powoli. Szczerze polecam wszystkim osobom, które potrzebują wolniejszego tępa i chwili czasu na zastanowienie. Jedyną wadą prowadzącego jest to, że nie robi zadań dowodowych.
 • Bardzo sensowny ćwiczeniowiec. Jego rozwiązania, może i niezrozumiałe, są dużo szybsze i jeśli się go spyta na/po ćwiczeniach to wszystko składnie wytłumaczy. Na początku każdych ćwiczeń pisał nam co będzie potrzebne do rozwiązywania zadań i śmiało wystarczało to do samodzielnego zgłaszania się do tablicy, gdzie zresztą i tak wszystko potrafił wyjaśnić, jeśli ktoś nie do końca umiał. Tak samo odpytki przy tablicy służą jedynie nauczeniu studentów, a nie gnębieniu. Wszystko czego się dowiaduję z GALu na tej uczelni to u niego na ćwiczeniach.
 • Merytorycznie świetnie przygotowany, cierpliwy ćwiczeniowiec i bardzo otwarty na konsultacje. Polecam.
 • Rewelacyjny ćwiczeniowiec. Nie rozumiem zupełnie narzekań na nudę - prof. często zaczynał ćwiczenia od powtórzenia swoimi słowami fragmentów teorii z wykładu (co bardzo pomagało w ich zrozumieniu). Do tego bardzo dobry dobór zadań, sporo prac domowych bardzo przypominających późniejsze zadania na kolokwium i bardzo dobre merytoryczne tłumaczenia w trakcie zajęć. Zdarza mu się forsować swoje metody (np. rozwiązywanie układu równań poprzez odczytywanie rozwiązania z macierzy, zamiast sprowadzania do postaci schodkowej zredukowanej), ale rzeczywiście są one obiektywnie lepsze i szybsze. Oprócz tego prof. Chaber jest przemiłym człowiekem i uczestnictwo w tych zajęciach było czystą przyjemnością :) Bardzo mocno polecam jeśli ktoś chce się porządnie nauczyć GALu. Jedyny mały minus to mała liczba zadań dowodowych.

Topologia I

 • Pan Chaber ma niezwykłą tendencję do forsowania własnych metod rozumowania. Najczęściej przyjmuje taktykę, że jego sposób jest jedyny i słuszny. Ćwiczenia prowadzi dość wolno - jak sie zaangażuje w jakieś zadanie to potrafi je rozwiązywać w godzinę. Zawsze zadaje do domu zadania "do zastanowienia", z których na nastepnych ćwiczeniach wywołuje do tablicy tych, którzy się przyznali, że je zrobili ;) ale warto je robić, bo aktywność jest promowana przy wahającej się ocenie z przedmiotu. Znaczenie często ma sam fakt pójścia do tablicy i próbowania rozwiązania - nawet jeśli sie to zrobi źle, ale liczy się, że się próbowało.
 • Chaber jest strasznie nudnym gościem a do tego słabo tłumaczy, zdecydowanie nie polecam
 • A ja zdecydowanie polecam - p Chaber jest bardzo mily i ma sympatyczne poczucie humoru, a zajecia byly dosc intersujace. Jedynie waga jaka przyklada do redakcji dowodow bywa irytujaca.
 • Dla studentów, którzy myślą, że na ćwiczeniach nauczą się topologii, ćwiczenia u pana Chabra się nie nadają. Fakt, zna się na przedmiocie, ale tłumaczy raczej kiepsko. Plusem jest to, że zawsze pod koniec podaje zadania, które będą na kolejnych zajęciach (w formie nieobowiązkowej pracy domowej).
 • Pan Józef jest wporzo. Zajęcia polegają na sprawdzaniu zadanych poprzednim razem zadań, które Chaber tłumaczy tak, że idzie zrozumieć. Jednakże zważ czytelniku - jeżeli czujesz się głupi - to zapisz się na ćwiczenia gdzie indziej, bo krok po kroku nic nie będziesz miał tu zrobione.